avaleht | uudised | EBG | protsess | ajaloost | sõnastik | eesti õlu | import | üritused | viited | huumor | laulud | kontakt
MIS ON EBG? + SISUKORD

*Aastal 1999 oli Estonian Beer Guide planeeritud ilmuma paberteatmikuna. Kõik läks aga kahjuks (või siisiki õnneks) teisiti ning Estonian Beer Guide'i elektrooniline versioon avati külastajatele 02.05.2000. Seega tähistasime tänavu mais juba oma neljandat sünnipäeva. Vaata lisaks ka Sünnipäevamäng 2002; Sünnipäevamäng 2003; Sünnipäevatest; Logo aastast 1999

Mis on Estonian Beer Guide?:

EESMÄRK
Õlletarbimine Eestis on viimastel aastatel oluliselt kasvanud ning arvatavalt jätkub selline tendents veelgi. Suurenenud ja muutunud on ka erinevate markide valik, seda nii Eesti kui importõllede osas. Samas on info õlleturul toimuva kohta, pidades eriti silmas just tootevalikut, üsna kaootiline ning laiemale lugejaskonnale raskesti kättesaadav. 

Estonian Beer Guide’i (EBG) eesmärk ongi koondada ja tutvustada igakülgset õlleinfot – mis see õlu üldse on, millest koosneb, kuidas pruulitakse, kes Eestis õlut pruulivad ja millised on nende tooted, milliseid õllesid maale tuuakse jne.


KASUTAJAD
Estonian Beer Guide võiks huvi pakkuda üsna laiale lugejate ringile tavatarbijast kuni õllemüügiga tegelevate ettevõtjateni. Üheks oluliseks huvigrupiks võiksid kindlasti olla ka Eestit (EBGd) külastavad välisriikide kodanikud. Järgnevalt lühike sisukokkuvõte:

Õlletarbijad saavad EBG’st teada, mida nad joovad ning mida kõike võiks veel proovida (Eesti; Import). Kaubandusettevõtjad leiavad muuhulgas ehk ideid seni tihti üsna üheülbalise sortimendi rikastamiseks. Igal juhul peaks informeeritum tarbija selleks eeldused looma.

Lisaks veel hulgaliselt nö taustinfot õlle kohta üldiselt (Ajalugu; Protsess; Sõnastik). Lehekülg "Protsess" sisaldab ka mõned lihtsamad Retseptid koduõlle valmistamiseks. 

Operatiivset infot õllemaailmas toimuva kohta vahendavad meie leheküljed Uudised (sisaldab nüüd ka rohkem või vähem päevakajalist pildiuudist "Tänane pilt!") ning Üritused (vt. ka Pudeliralli). Loomulikult ei puudu ka lingikogu koos väikese eesti keeles ilmunud kirjanduse loendiga (Viited).

Koondnimetuse alla "õlle kõrvale" võiks paigutada rubriigid Huumor ja Laulud. Esimesest leiab lugeja paraja annuse temaatilisi nalju, teise on kogutud populaarsed seltskonnalaulud. Ajaga sammu pidades lõime lehekülje Mobiil, millelt leiab valimiku taskutelefonidele mõeldud pilte ja meloodiaid. Õlut juues võib ka võita või vastupidi: Mängud.

Tavaliselt viiakse veebilehtede lugejate hulgas läbi ka erinevaid küsitlusi. Meie oma on siin: Poll.

Kui mõnda huvitavat asja EBGst kuidagi üles ei leia, siis tasub kasutada esilehel olevat otsingut või täpsemat otsingumootorit koos arhiivide loendiga: Otsing.


KOOSTÖÖ
Meie soov on pakkuda Estonian Beer Guide’i lehekülgedel võimalikult täpset, mitmekülgset ning ajakohast informatsiooni. Selle teostamisele aitaks tublisti kaasa tihe ning asjalik koostöö kõigi õlletootjate, maaletoojate ning üldse õlletemaatikast huvitunutega (Kontakt). EBG kaudu teavitades võib alati kindel olla, et sõnum jõuab õigete inimesteni (Reklaam). Palume kindlasti teavitada meid mittetöötavast/surnud (blind) lingist!

TULEVIK
Estonian Beer Guide on pidevalt arenev ja täienev leht. Lähemas tulevikus leiavad kindlasti kajastamist kohad, kus õlut tarbida (pubid/restoranid/kõrtsid jms), esialgu pakume vaid linke teistele lehtedele: Pub Guide. Plaanis on anda rohkem infot koduõlle kohta (vt. Retsept), klubide/seltside/kogujate kohta jms. Koostamisel on ka kogu õllelehe ingliskeelne variant. 

Kindlasti on oodatud asjalikud ettepanekud (märkused/täiendused): beer@beerguide.ee
Uudised ja operatiivsemat laadi teated: news@beerguide.ee

NB!
* Meie eesmärgiks ei ole propageerida ebakultuurset joomist ega muid ebatervislikke eluviise!
* Me ei tooda õlut, impordi õlut ega tegele ka mingil moel (vähemalt esialgu) selle müügiga!
* EBG andmebaasid ja leheküljed on põhjalikumal uuendamisel, palume mõistvat suhtumist!
* Mõned brauserid nõuavad kirja suuruse (text size) muutmist, et see loetav oleks!


Suur tänu kõigile, kes Estonian Beer Guide'i valmimisele kaasa on aidanud!

VAATA, MIDA JOOD!